اسلاید شو

بهترین روش شست وشوی صورت - خانواده سالم

تاریخ : سه‌شنبه 10 اردیبهشت‌ماه سال 1392


بسیاری از ما عادت داریم که پوست صورت را قبل از شست وشوی سر بشوییم و برای این کار از لیف و صابون استفاده می کنیم اما توصیه کارشناسان بر این است که...


آیا تا به حال فکر کرده اید که بهترین حالت شست وشوی صورت در حمام چیست؟

بسیاری از ما عادت داریم که پوست صورت را قبل از شست وشوی سر بشوییم و برای این کار از لیف و صابون استفاده می کنیم اما توصیه کارشناسان بر این است که باید حتما پس از شست وشوی موی سر، صورت را شست وشو داد.
توجیه آنها هم این است که در محصولات شوینده ای که برای مو استفاده می شود، موادی وجود دارد که موجب ایجاد تحریک پوست صورت می شوند. به این ترتیب شست وشوی پوست صورت منافذ آن را باز کرده و راه را برای ورود این مواد به پوست باز می کند.
همچنین در افرادی که دچار ناراحتی های پوستی یا آکنه هستند، شست وشوی صورت قبل از استفاده از شامپو و نرم کننده ها به تشدید مشکل کمک می کند.
توجه داشته باشید که خیلی از نرم کننده های مو هم حاوی روغن نارگیل هستند که در وخیم تر کردن وضعیت آکنه های صورت موثر است.

همچنین افرادی که بعد از حمام آب گرم، پوست صورت خود را با آب سرد می شویند، پوست شاداب و سالم تری دارند.
هنگام استحمام، منافذ پوستی باز می شوند و آلودگی ها به راحتی می توانند از پوست خارج شوند. اگر بعد از حمام، پوست صورت با آب سرد شست وشو داده شود، باعث رفع التهاب و قرمزی پوست، رفع قرمزی، جوش ها و شفافیت و لطافت پوست خواهد شد.

مردانی هم که بعد از اصلاح صورت دچار جوش های پوستی می شوند، می توانند از این روش استفاده کرده و بعد از اصلاح، صورت خود را با آب سرد بشویند.

تحقیقات نشان داده که استفاده از این روش تا 30 درصد در کاهش جوش ها و التهابات پوستی موثر است.

ارسال توسط فاطمه سالمی
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
نظرسنجی